24 Eylül 2009 Perşembe

Me Aganist To Me....

Artık tek başıma değilim bununla yüzleşmem lazım....aslında herşey 2 ay önce başladı...bir gün yolda yürüyorum..arkamdan bir kız tuttu kolumdan,döndüm arkamı,bana diğer adım olan Mehmet le seslendi...ama işin garibi kızı tanımıyordum!? pardon sizi tanımıyorum diyip uzaklaşırken kolumdan tuttu sıkıca,sizi tanımıyorum dedim bagırarak..dün gece arkadaslarla beraberdik nasıl hatırlamassın dedi ve çektiği fotoğrafı gösterdi cep telefonundan...şok olmus bir sekilde ve döndüm..tanıdık geliyordu bu durum...evet çoğul kişilik bozuklugu idi bu...yani 2 ve ya daha cok karakterim varmış...eskiden yaptıgım hatalar..kaybettiğim kişiler..belki de bu kişi yüzündendi.... belki de...ama artık bunla yüzleşmek zorundayım...


kisi baskin gelen kisiligin yonlendirmesiyle hareket eder. bu kisiliklerin adlari, cinsiyetleri, yasam sekilleri, karakterleri * * farkli olabilir.
tanisi icin yapilan testlerde "kendinizi farketmeden baska bir mekanda buldugunuz oluyor mu?", "birileri sizin aldiginiz ama haberiniz olamayan borcu odemenizi istedi mi?", "zamanin nasil gectigini hic farketmediginiz oldu mu?" seklinde sorular sorulur.
yani farkli kisiliklerin kontrolu altindayken yaptiginiz ama sizin haberiniz olmayan davranislari sorgular.

cevreye zarar vermekten cok kendine zarar vermeye egilimlidir bu soruna sahip kisi. ellerinde hep kesikler vardir mesela, nasil oldu diye soruldugunda "farketmeden olmus" cevabi alirsiniz.

bir anda baska bir tarzda konusmaya baslayabilir.
bir anda size nefretle bakip yaninizdan cekip gidebilir.
bir anda olur olmaz insanlarla daha once agzindan duymadiginiz kufurlerle kavga ediyor bulabilirsiniz onu.

insanlara o kisilerden bahsettiginde kimsenin onu anlamamasiyla yapayalniz kalir.
cok korkar.
bir kabusla yasamaktadir, kafasinin icindeki kabusla.
sesler susmaz, onu tehdit eder.
kendini bir pencere kenarinda buldugunda eger direnebilirse icindeki kotuye, seslenebilir kardesine onu kurtarmasi icin.

kararliysa, gucluyse yeterince onca sese ragmen onlari yokedebilir tedaviyle.

geriye kaybedilmis genclik gunleri, pek cok aci ve hassas bir bunye birakarak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder