28 Ocak 2011 Cuma

Another Night...

En düşünmediğim anımda geldin yine, sen...


Aslında hiç beklemiyordum doğrusu, seni...


Unutmuştum bir şekilde öyle yada, böyle...


Sadece bana gönderdiğin bir şarkı kaldı elimde sana ait.


Anımısadım bugün yağmurlu bir Aydın havasında, son sesi verdim, seni hatırladım bi an, o yağmurlu anımda senin kolunda olduğumu hayal ettim, sanırım şarkı boyunca çok yavaş yürümüş olacağım ki ıslanmışım baya.


Kapşonumu çıkardım, daha fazla ıslanmak için, ıslanmam, arınmam lazımdı bu hastalıklı düşüncelerden, senden, benden...


Ama şarkı devam ediyordu! Sen hâla aklımdaydın.Eziyet ediyordum kendime, giderek güçsüzleştim, acizleştim.


Ve şarkı bititor, sen gidiyordun.


Daha değişik bir şarkı geliyor fakat onda da sen yoksun.Huzursuz oluyorum, bir şarkı ile bana böyle bir etki bıraktıysan, neyi saklıyordum ben? Gerçeği mi?Acıtan gerçekleri, fakat öldürmeyen, süründüren gerçekleri...
Elim telefona gidiyor, arayacak oluyorum seni. Olmuyor işte.Yine o şarkıyı açıyorum, 2-3 dakika da olsa seninle olabilmek için, sözleri aklıma geliyor nedense, bilmediğim hâlde. Gülümsüyorum o an, saçlarım sırılsıklam olmuş, neşeyle savurdum etrafa, içime işlemişti artık o şarkı ve sen...Üşüdüğümü bile hissetmiyordum çünkü sen ısıtıyordun beni, korkmuyordum, senleyken.Daha da güçleniyordum, seninken. Bu sefer şarkı bitmedi, sen de gitmedin, ben de.


Sonsuza kadar sürsün istedim ama sürmedi.Bir şarkılıktın işte. 2-3 dakika, 3-5 satır, 2-3 kelime.Bunlar bile yetiyordu, seni sevmeme.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder