7 Ocak 2011 Cuma

Erkeğe Göre Evlilik Nedir? Erkeklerin Evlilik Hakkında Düşünceleri

@ cipsyiyemeynkiz sayesinde bu yazıyı yazma gereği duydum evet başlıyoruz!


Yaşım geldi 23 e , etrafımdaki bütün arkadaşlarım ya evli ya nişanlı hatta çocuğu olan bile var, evde kaldım demeye başladım.


Erkeklere küçükken" İlerede ne yapacan lan? Evlencen mi?" diye sorulduğu zaman erkekler yapısına göre 2 farklı cevap verirler.


Birinci cevap ; " Astronot olcam ben yea! "


Eee peki evlenmicen mi?


"Niye evlenim yea!! Astronot olcam ben!


Evet aklında sadece o vardır, astronot olmak.


Lâkin ki astronot olma isteği  sadece 7 yaşına kadar sürer 7 yaşında okula başlar 18 yaşında lise biter 20 yaşında askere gitmeden önce sözlenir gelince evlenir çoluk çocuğa karışır er kişi.


İkinci cevap ise şudur ; ki bu cevabı verenlerin genelinde ailede kötü bir evlilik vardır bknz:ben.


Cevap nedir? 


"Ne yapcam evlenip ya? Sütü içmek varken ineği niye alayım baba?


Akabinde babadan bir tokat anneden küfür yenilir.


Bu cevabı veren kişiye küçükken " Ne olacan lan sen büyüyünce?" diye sorulduğu zaman " Kayı tüccayı" demesi olağandır. O da ben oluyorum.


Yine aynı teraneler, başarılı ilişkiler kuramayan bu erkek tipi, arkadaşları evlenmesine rağmen hâla üniversite okuyacam ben yea! demektedir.


Peki evlenmek üzere olan erkek psikolojisi nasıldır? Anlatayım ;


Erkek adamın eşi güzel olmaz! millet bakar laf eder diye...annesinin bulduğu dini vakti yerinde mümkünse kapalı bir kız ile tanışılır ne hikmetse kanlar uyar nişanlanılır falan.


Ve er kişi artık kafasına kementi geçirmiş at misali oradan oraya sürüklenir.Evde bulaşık bile yıkamayan adam evlenince bulaşık makinası gibi olur.


Birgün evlenen ve bekar arkadaş yanyana otururlar. Evli arkadaşın masadaki kek kırıntılarını silmesi durumun vahimiyetini açıklar düzedeyde idi...


Peki yaşı 23 olup evlenmeyen sap erkekler ne yapmakta? Amaçları nedir?


Sokakta babası ile oynayan bir çocuk gördüğü zaman yer yer içi gitmekte fakat sonradan kendine gelmektedirler. Evlilik artık ciddi bir müessese değildir, onu anlamışlardır. Hepsi birer ıssız adam olup piyasa yapacaklar ve türlü türlü maceralara yol açacaklardır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder