5 Şubat 2011 Cumartesi

Çok Zaman Geçti.

Bilmem kaçıncı günün bilmem kaçıncı sabahındayım, zaman ve mekan kavramının yitirildiği bu dünya da, var olma çabalarım süregelmekte, en azından denemekteyim.

Çabalıyorum ama her defasında kendimi aynı yerde buluyorum, yine...

Ne kadar umutsuz bir hayatımın olduğunu anımsıyorum ellerim kafamdayken, bedenim o kadar çok acı çekmişti ki ruhum artık kendini özgür kılmak istiyordu.

Çok zaman geçti işte, çok zaman geçti üstünden.Burada olduğum süre zarfı boyunca o kadar çok kendimi kaybetmiştim ki "o" nu bile unutmuştum.Hani son kez gördüğüm varlık vardı ya; "o"nu.


Anlamsızca aklıma geliyor o gözleri...Birden yaşama amacı doluyor içim, manasızca.

Ayağa kalkıyorum, yeniden görmeliyim onları, yeniden görmeliyim.Belki hala oradadır?Belki...

Yavaş yavaş tırmanmaya başlıyorum o çukurdan, arada düşecek gibi oluyorum, yükseklik cidden korkutuyor beni.Çok yukarıda olduğunu anlıyorum.Yarı yolda vazgeçme düşüncesi beliriyor kafamda.Aşağı bakıyorum geride bıraktıklarıma, pek bir şey görünmüyor.Yukarıya baktığımda ise ışık hüzmeleri az da olsa o karanlığı yarıp bana ulaşıyor,neyse diyip devam ediyorum yukarıya çıkmaya, çok zaman geçiyor cidden, tırnaklarım kopuyor yerinden, parmaklarım artık eskisi gibi değil, gözlerim az-çok seçebiliyor karanlığı ve aydınlığı . Sonunda bitiyor o yolculuk.Orada beni bekliyor, üstümü başımı silkeleyip yavaş adımlarla yanına doğru yol alıyorum, bir umut belki o dur diye.Evet oydu! o gözler, o bakış hala değişmemişti.Büyük bir ihtişamla oturuyordu, karşımda.Hafiften gülümsedi,Anlam veremedim buna, "Uzun zamandan beri seni bekliyordum" dedi. " Evet, uzun zaman oldu" dedim sert bir şekilde.Bir tasın içinde şarap uzattı bana.Elimle geri çevirdim, " İşte karşındayım istediğin oldu mu?" dedi "İstediğim? İstediğim bu değildi, isteğim için sadece amaçtın" dedim.

Çok zaman geçt işte. Ne o aradığım şeydi ne de ben aradığı şeydim,beklediğim ya da beklediği.

Zamandı işte her şeyin değerinin yitirilmesini sağlayan.Zamandı mesafeler koyan, zamandı insanları ayıran.Dedik ya ; çok zaman geçti, senden, benden,ondan, üstümüzden....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder