13 Şubat 2011 Pazar

More Than HumanÜniversitede 2.öğretim olmak demek hayatı tersten yaşamak demektir.Hani 1. öğretimler sabahın 9 unda derse girerken siz çoğu zaman o saatte uyuyordunuz.

Üniversitedeki 2. ve son yılımda artık uykusuzluktan bitmiş tek derdi uyumak olan bir genç var idi karşınızda.Derslere ruh gibi gelen haliyle sınavlarda sıçan bu genç artık dibe vurmaktaydı.Çoğu zaman 3 günlük uyku ile duran bu genç bir uyuduğu zaman 24 saat boyunca uyuyabiliyordu (24 ocak 2011)

Derken final ve bütler biter ve Emre insanı aile evine doğru (istemeye istemeye) yol alır.İlk gün kafasını koyduğu gibi 18 saat uyur ve annesinin korku dolu bakışları ile uyanır.Annesi Emre'yi öldü sanmaktadır.


Aradan geçen günlerde uyuma saati git gide düşer.Gece 4 ten önce uyumayan bu çocuk önce 12 sonra 10 sonra da 8 de uyumaya başlar.Normal bir insanın uyuma sürelerine indirger yaşamını.Sabah 9-10 gibi uyanmalar ve o muhteşem şey.Kahvaltı!Çoğu zaman kahvaltıyı öğle yemeği ile beraber yapan ben, artık hayatıma kahvaltı diye bir kavram sokmuştum.Geçen 10 günün özeti budur.Artık kendimi daha çok insan hissediyor, koşup, gülüp, eğleniyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder