20 Temmuz 2011 Çarşamba

Oh What They Said

Hayat anlamsızdır aslında çünkü bazen hayatına anlam katan "bir şey" ararsın. Hayatın o "bir şeyi" bulmakla geçer. Bi bakmışsın ölüm döşeğindesin elinde koskocaman bir "hiç" ile..- Sana iki kelimelik, sonunu bilmediğim bir hikaye anlatayım mı?
+ Evet.
-Seni Seviyorum.

diye başlar aslında hikaye. Sevmek...


Zor zanaatir aslında.Kolay sevemez kolay vazgeçemez zor unutursun. Hatta unutamazsın...


Kanına karışır tıpkı bir uyuşturucu gibi.Günden güne bağımlısı olursun...


Bırakmak istersin ama bırakmak istemezsin. Elin gitmez o telefona. "Seni sevmiyorum" diyemezsin.


Benliğinin en içine kadar seviyorsundur çünkü, onu.


Gözlerini kapatırsın, hafif bi uykuya dalarsın;


"Hava karanlık, puslu bir hava var ama kar yağıyor yavaş yavaş. Ellerin cebinde sağa-sola bakınarak yürüyorsun dar sokakta, ışıklar bir yanıp bir sönüyor. Elinle cebini karıştırıyorsun, ah! işte bu ! sigaran eline geliyor ama...çakmağın yok. Biraz daha ilerliyorsun, önüne biri çıkıyor. Aslında önemsemiyorsun kim olduğunu, sadece tek istediğin çakmağının olması. Sesleniyorsun arkasından, önünü sana dönüyor ve.. hayat o zaman duruyor sana. Sanki birisi hayatın "pause" tuşuna basmış gibi. Durmuyor ama hayat. Anlamsızca senin suratına bakarken saçma sapan hareketlerle çakmağı istediğini anlatıyorsun. O sigaranı yaktığında sana yeni bir hayat veriyor aslında"


Ve uyanıyorsun. Rüya olduğunu anlıyorsun...suan senin yanında olan tek şey o 4 duvar. Sana bakıyorlar, belki sana gülüyorlar. Belki..


Miden bomboş, elin sigaraya gitmez, çünkü sigara sana onu anlatıyordur. Bir rüya bile seni bu kadar etkiliyorsa? Gerçeği ne yapardı? Ölüm...


Günler geçer, hayat devam eder ama eli hala sigaraya gitmez..en sonunda dayanamaz pakedi açar, bi tane yakar. Duman ciğerlerine dolarken hiç dokunamadığı, göremediği aşkını düşünür, anlık bile olsa. O kadar umutsuzdur işte.


Paketler paketleri izler yıllar yılları. İnsanı yok oluşa sürükler bu durum...sonu bellidir zaten.


Öyleyken böyle işte. Kanımdasın, içimdesin, hiç olmadığı kadar...hissediyorum seni, göremiyorum belki ve seviyorum seni.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder